309.00PLN
Magpul MBUS Gen. 3 Rear Sight
nowość Magpul MBUS Gen. 3 Rear Sight

Celownik składany MBUS® Gen. 3 do karabinów AR10 i AR15, w kolorze czarnym, Magpul MAG1167-BLK, został wykonany z polimeru i reprezentuje klasyczny model przeziernikowego celownika typu flip-up, znany jako MBUS (Magpul® Back-Up Sight), wyprodukowany przez czołowego producenta akcesoriów do broni palnej, firmę Magpul Industries. Trzecia generacja tego celownika łączy w sobie najlepsze cechy zarówno celowników MBUS, jak i MBUS Pro, a jednocześnie znacząco zmniejsza swoje rozmiary w porównaniu z poprzednimi modelami MBUS, składając się do zaledwie 14 mm wysokości.

Regulacja jest łatwa i szybka dzięki dużemu, teksturowanemu pokrętłu, zapewniającemu wygodę obsługi nawet w rękawicach. Ten celownik posiada dwa tryby pracy - standardowy i precyzyjny - które można przełączać poprzez regulację klapki umieszczonej z przodu.

Konstrukcja celownika z lekkiego, a jednocześnie wytrzymałego polimeru pozwala na zachowanie skuteczności obsługi broni bez negatywnego wpływu na użytkowanie. Dodatkowo, mechanizm wspomaganego sprężyną otwierania, aktywowany głównym przyciskiem o powiększonych wymiarach, ułatwia użytkowanie.

Montaż odbywa się na szynie Picatinny, a system blokady został zaprojektowany tak, aby zapewnić maksymalną stabilność, jednocześnie umożliwiając automatyczne składanie w przypadku uderzenia o przeszkodę. Szczelina celownika jest dostosowana do szyn MIL-STD-1913 Picatinny, umożliwiając montaż różnych akcesoriów broni. Instalację można przeprowadzić za pomocą klucza imbusowego lub śrubokręta płaskiego. Celownik MBUS Gen. 3 jest kompatybilny z platformami takimi jak AR10, AR15, M4, M16, M110 i SR25.

Cechy:

  • Wytrzymała i dobrze spasowana konstrukcja, ważąca jedynie 30 g
  • Standardowa wysokość celowników AR
  • Wysokość przeziernikowego celownika po złożeniu wynosi 14 mm
  • Dwa tryby celowania
  • Regulacja bez użycia narzędzi
  • Montaż za pomocą klucza imbusowego lub śrubokręta płaskiego
  • Kompatybilność ze standardem MIL-STD-1913 Picatinny
  • Kompatybilność z platformami: AR10, AR15, M4, M16, M110, SR25

Do góry